İngiltere Vize Başvurusu 2 – vize islemleri 44

İngiltere Vize Başvurusu

İlk defa 1973 senesinde Avrupa Birliği üyesi olan ancak geçtiğimiz dönemde birlikten ayrılan İngiltere, vize konusunda kendi prosedürlerini uygulamaktadır. Doğal olarak alınacak izin Schengen kapsamında değerlendirilmez. İngiltere vize başvurusu hakkındaki tüm merak edilen bilgileri firma olarak anında sağlamaktayız.

İngiltere Vize Türleri Nelerdir?

İngiltere vizeleri arasında yer alan ve kısa süreli olarak bilinen; transit, medikal tedavi, dil eğitimi, öğrenci, ticari, arkadaş ve aile ziyareti, turistik vize gibi değişik opsiyonlar söz konusudur. Gerekli tüm evrakların tamamlanmasının ardından süreç başlatılır.

Bunun yanı sıra daha uzun süreli olmasıyla dikkat çeken; tier, girişimci, çalışma, akademik değişim, eğitim vizesi, aile birleşimi ve son olarak oturum vizesi de, duruma göre alınır. Önemli olan nokta ise başvuru sürecinin hiçbir problem olmadan tamamlanmasıdır.

İngiltere Vize Başvuru Süreci Nasıldır?

İngiltere vize başvurusu alım sürecinde yapılması gereken ilk işlem konsolosluk üzerinden gerçekleştirilecek olan resmi kaydın oluşturulmasıdır. Bu noktada sizden talep edilen birtakım bilgilerin olduğunu göreceksiniz. Resmi kimlik bilgileri, size ait olan tüm iletişim verileri yazılmalıdır. Randevu ise hem konsolosluk hem de aracı kurum üzerinden alınır. Bunun tamamlanmasının sonrasında ilgili evraklarla belirtilmiş gün ve saatte orada hazır bulunmak gerekmektedir.

Seyahat zamanına göre işlemlerin yapılması her daim mantıklıdır. Bunun yanı sıra acil olarak tanımlanmış durumlar için, belli şartların sağlanması sonrasında en erken 24 saatlik zaman dilimi içinde vize alabilme şansınız vardır. Bunun için dışişleri bakanlığı kodlarının kullanımı önem arz eder.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik bir İngiltere vize başvurusu yapmak isteyenlerin hazırlanması ve eksiksiz bir biçimde konsolosluğa sunulması gereken birtakım belgeler söz konusudur. Vize başvuru formunun doldurulmasının sonrasında kimlik bilgilerini teyit etme hususunda sıkıntısı olmayan bir pasaport alınmalıdır. En az iki sayfasının boş olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Eski pasaportlarınız varsa onları da sunmanız lazım. Talep dilekçesi, vize ücreti dekontu, seyahat sigortası, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimliğin fotokopisinin sunulmasının sonrasında istenen evraklar da tamamlanmış olur. En az 15 gün içinde vize başvurusu sonuçlanır.

Acil Vize