İngiltere Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Seyahat amacına bağlı olarak İngiltere vize başvurusu gerekli evraklar değişiklik gösterebilir. Ancak her birinde olmazsa olmaz belgeleri paylaşmak gerekirse:

  • Asli belge olarak kabul edilen İngiltere vize başvuru formunun doldurulması talep edilir.
  • Şahsen imzanın ve de fotoğrafın bulunduğu vize başvuru formları kabul edilecektir.
  • 10 yıldan eski ve yıpranmamış olmak şartıyla pasaportların da hazır olması gerekir.

Aynı zamanda pasaportların en az 2 sayfası boş kalmalıdır. Seyahat dönüşü ile birlikte hesaplayarak minimum 6 ay geçerliliği olan pasaportların sergilemesi gerekir. Görüldüğü üzere pasaporta ilişkin belli başlı şartlar öne sürülür. Bunların dışında kalan belgeler:

  • Pasaport bilgileri ile örtüşen kimlik fotokopileri olmazsa olmaz belgeler arasındadır.
  • Aile bağlarının ve de ikamet detaylarının yer aldığı nüfus kayıt örneğine de ihtiyaç duyulur.

İngiltere vize başvuru sürecini hızlandırmak ve olumlu sonuç almak için ulaşım ile konaklamaya dair rezervasyon bilgilerini beyan etmelisiniz. Tarafımız ile iletişime geçenler tüm bu rezervasyonları ve beyanları kolaylıkla tamamlar ve başvuruyu geçer. Devamında ise:

  • Banka hesap dökümlerinin en az 3 ayı kapsayacak şekilde sergilenmesi gerekir.
  • Sadece banka hesap dökümü değil bunun gibi taşınmazların belgelenmesi de kabul edilir.

İngiltere vize başvurusu gerekli evraklar kişisel, mail ve ailevi durumu kanıtlar niteliktedir. Sonuç olarak her birinde yer alan bilgilerin birbiri ile örtüşmesi değerlendirmeye alınır. Neticesinde seyahat amacına göre talep ettiğiniz vizeden faydalanmanız mümkün hale gelir.

İngiltere Vizesi Ne Zaman Çıkartılır?

Yasal süreç maksimum 15 gün olarak belirtilir. Ancak yine de seyahat programlarının aksamaması için 30 gün öncesinden başvuruda bulunmanız en doğrusu olacaktır.

İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

Vize ücretlerine netlik kazandıran birkaç unsur bulunuyor. Öncelikle vize türüne ve de seyahat süresine bağlı olarak ele alınır. Merak edenler vize ücretlerine netlik kazandırmak adına hemen tarafımız ile iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir.

İngiltere Vize Sponsor Belgeleri Nelerdir?

Sponsor aracılığı ile seyahat edecek olanlar vize başvuru belgelerini toplamalıdır. Bununla birlikte masrafların karşılanacağına yönelik dilekçe üzerinden beyanların paylaşılması istenir.

Menü
Acil Vize