İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvuru formu doldurularak başvuru sürecinizi en hızlı biçimde tamamlayabilirsiniz. Tüm bilgileriniz doğru ve net olmalıdır. Bu sayede ret problemini en aza indirirsiniz.

İngiltere Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenmektedir?

İngiltere vize başvuru formunda en büyük kısım kişisel bilgilerinize aittir. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekmektedir. Burada isim, soy isim, bekar olup olmadığınız, işiniz, öğrenci iseniz bu bilginiz, adresiniz, telefon numaranız, mail adresiniz gibi pek çok belge istenmektedir.

Aynı zamanda doğum tarihiniz, doğum yeriniz, T.C kimlik numaranız, seyahat etmeyi planladığınız süre ve ne zaman gideceğiniz, ne zaman dönüş yapacağınız, hangi amaç için seyahat gerçekleştirdiğiniz, pasaportunuzun geçerlilik süresi, tek mi gideceğiniz yoksa bir başkası ile mi gideceğiniz, daha önce seyahat edip etmediğiniz ve nerelere seyahat gerçekleştirdiğiniz, çalışma durumunuz, düzenli aylık geliriniz gibi pek çok belge istenmektedir. İngiltere vize başvuru formunda hangi bilgiler istenmektedir sorusunun cevabı da genellikle bunlardır. Ancak ek sorular da mümkündür. İngiltere vize başvuru formu nasıl doldurulur sorusunun cevabı ise formu indirip doldurmaktır.

İngiltere Vize Başvurusunda Formdan Başka Neler Gerekmektedir?

İngiltere vize başvurusunda formdan başka neler gerekmektedir de bir başka sorudur çünkü form dışında da pek çok belge istenmektedir. Bu belgeler seyahat etme biçiminize de bağlı olarak değişim gösterecektir. Bu belgelerden ilki kimlik fotokopinizdir. Bu fotokopi arkalı önlü olacak biçimde olmalıdır. Ardından İngiltere vize başvuru formu istenmektedir. Bunu internet üzerinden İngiltere vize başvuru formu ücretsiz indir seçeneği ile indirebilmeniz mümkündür. Ardından çıktısını alıp doldurmanız gerekmektedir. Bunun dışında kendi eliniz ile yazdığınız vize dilekçeniz gerekir. Bu dilekçede neden seyahat etmek istediğiniz, kim olduğunuz ve ne kadar süreliğine seyahat edeceğinizi belirtmeniz ve net bir biçimde anlatarak imzalamanız gerekmektedir.

Bunlar dışında biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bu fotoğraf yeni çekilmiş olmalıdır. Ardından gitme amacınıza bağlı olarak istenenler değişecektir. Bunlar dışında adli sicil kaydınız gerekmektedir. Bu sizin bulaştığınız bir suç var mı bunu öğrenebilmek adına gereklidir. Öğrenci iseniz öğrenci belgeniz ve bunlar dışında da gelir durumunuz, banka hesap dökümünüz gerekmektedir.

Menü
Acil Vize