İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?

İngiltere oturum izni başvurusu yapılırken kişilerin maddi durumlarından kültürel entegrasyon adımına kadar birçok aşamada analizler yapılacaktır. Kişilerin başvuru adımlarının ilkinde ret yanıtı almaları durumunda bir sonraki başvurularında firmamız gibi alanının uzmanı olan kuruluşlar ile çalışmanız daha mantıklı olacaktır. İngiltere oturum izni ile alakalı tüm prosedürleri ve verdiğimiz hizmetleri iletişim numaralarımız üzerinden yetkililerimiz ile konuşarak öğrenebilirsiniz.

İngiltere Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

İngiltere oturma izni kaç günde çıkar; bir haftalık süre zarfında gerekli olan başvuruların tamamlanmasının hemen akabinde 30 günlük süreçte olumlu olumsuz yanıtlar tarafınıza iletilecektir. Olumsuz yanıt almanız durumunda başvuru yaparken vermiş olduğunuz tutarın iadesini talep etme hakkınız olmayacaktır. Oturum izni başvurusunun son kademesi olan harç yatırma adımındaki tutar ret yanıtı alırsanız yanacaktır.

İngiltere Süresiz Oturum İzni Şartları

İngiltere süresiz oturum izni şartları kapsamında kişilerin özellikle 5 sene boyunca kesintisiz şekilde ülkede kalması gerekmektedir. Süresiz oturum demek kişilerin İngiltere vatandaşlığına geçmesi manasına gelmektedir. Beş sene boyunca gerekli olan tüm denetimlerden geçirilerek toplamda tek seferde 6 ay boyunca ülkeden ayrılmamış olma detayları da göz önünde bulundurularak başvuru adımı tamamlanmalıdır.

İngiltere oturum izni kapsamında hangi amaç ile başvurunuzu yaptığınıza bağlı olarak doldurmanız gereken form da iletmeniz gereken belgeler de değişim arz edebilmektedir. İngiltere bu aşamada en kapsamlı araştırmaları yapan devletlerdendir. Ayrıca kişilerin ülkede temel ihtiyaçlarını karşılayacak derecede İngilizce bilir durumda olması gerekir. Bu kuralın yanı sıra İngiltere’ye dair temel bilgilere hakim olduğunuzu test skoru üzerinden de onaylamanız gerekmektedir.

İngiltere Oturum İzni Gerekli Evraklar

İngiltere oturum izni gerekli evraklar arasında pasaport, resim ve kimlik belgeleri başı çekmektedir. Kişilerin dil seviyelerini geliştirmeyi de taahhüt etmeleri gerekir. Belgelerde bir eksiklik olursa başvuru aşamasının ret yanıtı ile sonuçlanacağının ayrıca bildirilmesi gerekir. Belgeler kapsamında kişilerin maddi durumlarını da kanıtlamaları istenmektedir. Maddi durumu kendi hayatını sürdürmeyecek olan kişilerin oturum taleplerinin kabul edilmeyeceği görülmektedir. Öğrencilerin dahi gerekli olan başvuruları sorunsuz tamamlaması istenir.

Menü
Acil Vize